Dunkelstrahler_Header_1920x555-2

Promienniki rurowe

Innowacyjne i wydajne gazowe promienniki podczerwieni

Gazowe promienniki rurowe działają w sposób zdecentralizowany. Wytwarzają ciepło tam, gdzie jest ono potrzebne. Promiennik rurowy emituje promieniowanie podczerwone za pośrednictwem długich rur promieniujących. To, co wyróżnia promienniki firmy Schwank to innowacyjne i szczegółowe rozwiązania oraz najwyższe standardy jakości „Made in Germany”. Zastosowane materiały są starannie dopracowywane z myślą o trwałości i wydajności.

Firma Schwank ma największy na świecie asortyment systemów ogrzewania hal na podczerwień – w tym promienniki rurowe. System ogrzewania hal Schwank jest zawsze dopasowany do zastosowania i indywidualnych wymagań klienta. Promienniki rurowe nadają się do ogrzewania hal w przemyśle, handlu i logistyce, a także do obiektów sportowych i warsztatów.

Portfolio produktów

Promienniki rurowe firmy Schwank

deltaSchwank

Promienniki rurowe

Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji oraz wykorzystaniu unikalnych komponentów, takich jak palnik bluTek, promiennik rurowy deltaSchwank łączy w sobie cały szereg…

CalorSchwank

calorSchwank

Promienniki rurowe

calorSchwank to tysiąckrotnie sprawdzony gazowy promiennik rurowy i jeden z najbardziej wydajnych w swojej klasie. Dzięki dostępnym poziomom mocy od…

infraSchwank

Promienniki rurowe

Promiennik infraSchwank wyznacza standardy jakości w dziedzinie promienników rurowych. Dzięki zoptymalizowanemu, ekologicznemu spalaniu na ceramicznej płytce palnika oraz doskonałej konstrukcji…

Zalety promienników rurowych Schwank

Wartość dodana

Dlaczego promienniki gazowe rurowe na podczerwień firmy Schwank są tak wyjątkowe:

 • Wyjątkowa wydajność energetyczna i ekonomiczna
 • Równomiernie ciepło dające komfort w pomieszczeniu
 • Najwyższa jakość i trwałość produktów
 • Uniknięcie zawirowań kurzu i przeciągów
 • Bardzo krótkie czasy nagrzewania
 • Wyjątkowo ciche działanie
 • Jakość “Made in Germany”

Cechy promienników rurowych

Prosto wyjaśnione działanie promienników gazowych na podczerwień

Zasada działania promienników rurowych

Mimo że promiennik rurowy, jako zdecentralizowane rozwiązanie grzewcze na podczerwień, wykorzystuje te same zjawiska fizyczne co promiennik ceramiczny, jego zasada działania jest inna. W przypadku promienników rurowych spalanie mieszaniny gazowo-powietrznej odbywa się w długiej stalowej rurze. Rura ta nagrzewa się do ok. 580 °C, a następnie emituje promieniowanie podczerwone. Zasada ogrzewania podczerwienią została zaczerpnięta z natury, ponieważ promienie słońca przenikają  przez powietrze nie ogrzewając go i emitują energię – innymi słowy zamieniają się w ciepło – dopiero kiedy natrafią na powierzchnie.

Promienniki podczerwieni Schwank wykorzystują tę samą naturalną technologię do ogrzewania budynków w energooszczędny sposób. Promienie podczerwone konwertowane są w ciepło w miejscach zetknięcia z powierzchniami. Ciepło generowane jest tam, gdzie jest potrzebne. Promieniowanie radiacyjne pada na powierzchnie, jest absorbowane i zamieniane w energię cieplną, która jest oddawana do otoczenia w sposób konwekcyjny. W rezultacie powstaje strefa komfortu cieplnego w ogrzewanym pomieszczeniu,  składająca się z ogrzanego powietrza i promieniowania cieplnego. Zmniejsza to znacznie koszty energii oraz poprawia odczucie ciepła u ludzi. Oszczędności wynoszą zwykle od 30% do 50% w porównaniu z konwencjonalnymi systemami.

Technologia spalania Whisper-Jet

Palnik Whisper-Jet wykorzystany jest we wszystkich grupach produktów za wyjątkiem naszego najnowszego rozwiązania – deltaSchwank. Jego konstrukcja jest wynikiem dziesiątek lat doświadczenia z gazowymi promiennikami podczerwieni oraz ciągłych udoskonaleń. Jego koncepcja oparta jest na uznanych technologiach i sprawdzonej wiedzy. Zastosowano w nim wentylator nawiewowy, dzięki któremu sposób przepływu mieszanki gazowo-powietrznej może być efektywniej regulowany. Co więcej, poszczególne elementy promiennika i sam wentylator, nie są narażone na działanie gorących spalin, co wydłuża żywotność produktu. Dzięki wielu testom symulacyjnym oraz użyciu opatentowanej przez firmę Schwank płytki ceramicznej, palnik Whisper-Jet wytwarza wyjątkowo długi, laminarny płomień. Przedostaje się on osiowo poprzez rurę promieniującą i równomiernie rozprowadza ciepło na całej długości. Whisper-Jet jest wyjątkowo cichym palnikiem, co zostało osiągnięte dzięki optymalizacji przepływu oraz zastosowaniu wentylatora nawiewowego. Poziom hałasu palnika wynosi ok. 46 dB[A], co z odległości 3 m porównywalne jest do szeptu. W pełni modulowany palnik umożliwia dostosowanie pracy do aktualnych warunków cieplnych. Pozwala to zaoszczędzić zużycie gazu i ograniczyć koszty eksploatacji.

Podstawowe korzyści:

 • Długi, laminarny płomień zapewniający lepsze rozprowadzanie ciepła na całej długości urządzenia
 • Wentylator nawiewowy przedłużający żywotność urządzenia
 • Niezwykle cicha praca palnika dzięki zoptymalizowanym warunkom przepływu wewnątrz urządzenia
 • Bezstopniowa modulacja w celu dostosowania do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło opcjonalnie
 • Opatentowana przez Schwank płytka ceramiczna zapewniająca optymalne spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej

Dodatkowe oszczędności energii do 14% przy użyciu promienników rurowych

Oprócz pożądanej temperatury w pomieszczeniu, podstawę do obliczenia zapotrzebowania na ciepło w budynku stanowi minimalna temperatura zewnętrzna w danej lokalizacji. Na przykład dla Śląska jest to  -18 °C. Aby zapewnić żeby budynek utrzymł pożądaną temperaturę wewnętrzną w każdych warunkach, system grzewczy zaprojektowany jest pod kątem minimalnych temperatur zewnętrznych. Innymi słowy oznacza to, że przez 95% czasu system pracuje ze zbyt dużą mocą.

Podobnie jak samochód, system grzewczy zużywa najwięcej energii przy pełnym obciążeniu. Jako że pełna wydajność wymagana jest jedynie czasami, pełna modulacja pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do aktualnych warunków. W ten sposób zaoszczędzić można do 14% energii. Co więcej, modulacja zapewnia lepszy komfort. Podczas gdy przy zastosowaniu rozwiązań jednostopniowych temperatura w budynku znacznie się waha, w pełni modulowany system Schwank pozwala na dowolne regulowanie mocy grzewczej. W rezultacie różnice pomiędzy rzeczywistą temperaturą pomieszczenia a temperaturą docelową są znacznie mniejsze, co pozwala uniknąć wahań temperatury.

Zalety systemów w pełni modulowanych:

 • Dostosowanie poboru gazu oraz powietrza do aktualnego zapotrzebowania na ciepło zwiększa ogólną wydajność średniosezonową  systemu grzewczego.
  Żywotność promienników jest znacznie wydłużona dzięki ograniczonej liczbie cykli załączania.
 • Jako że system nie musi być ponownie uruchamiany, nie ma potrzeby „przedmuchu” gorącym powietrzem. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych strat ciepła oraz zaoszczędzić energię.
 • Niższa temperatura spalin oznacza mniejszą stratę kominową, a w efekcie wyższą sprawność cieplną promiennika
 • Dzięki mniejszej liczbie cykli załączeń, możliwe jest również ograniczenie emisji spalin produkowanych podczas uruchamiania systemu.

W skrócie

Aktualności

Schwank w najlepszej formie!

Aktualności, Firma, Nagrody

Dzięki wiodącym technologiom grzewczym oraz doskonałej jakości produktów i usług, niemiecki magazyn gospodarczy WirtschaftsWoche określił niedawno grupę Schwank jako "światowego lidera rynku".

SchwankAir Torluftschleier

Kurtyny powietrzne SchwankAir

Aktualności

Grupa Schwank, ekspert w dziedzinie klimatyzacji budynków, poszerzyła swoją ofertę produktów o wydajne systemy kurtyn powietrznych.

ISH Frankfurt

Targi ISH 2017 już wkrótce

Aktualności, Firma

Jak Państwo wiecie, duże wydarzenia odbijają się dużym echem. Firma Schwank będzie reprezentowana na targach ISH we Frankfurcie od 14 do 18 marca 2017 roku. Z przyjemnością powitamy Państwa na naszym stoisku i zaprezentujemy nasze ekscytujące innowacje pod hasłem Rewolucja.

Professor Schlosser

5 pytań do naszego Dyrektora Zarządzającego, prof. Schlößera

Aktualności, Firma

Po 8 miesiącach jego pracy na stanowisku dyrektora zarządzającego w Schwank zapytaliśmy prof. dr inż. Friedhelma Schlößera o jego refleksje dotyczące firmy, branży, aktualnych wydarzeń i ich przyczyn.

System referencyjny

Chcesz obejrzeć nasz system?

Skorzystaj z osobistej porady teraz!

Schwank Polska Sp. z o.o.

ul. Wyzwolenia 27
43-190 Mikołów

+48 – 32 – 201 05 58
info@schwank.pl

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Die Welt Top 100
Signet-Top-100-
Best of German Mittelstand
Industriepreis 2017
Großer Preis des Mittelstands

Używamy plików cookie, aby zaoferować najlepszą możliwą obsługę. Dane są wykorzystywane do optymalizacji naszej strony internetowej, a także do celów marketingu internetowego i oceny statystycznej. Kliknij „OK”, aby wyrazić zgodę na stosowanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności .