schwank_anwendungen_sportstaetten

Obiekty sportowe

Komfortowe ogrzewanie hal sportowych

Doświadczenie pokazuje, że konwencjonalne systemy ogrzewania oparte na ogrzewaniu powietrza posiadają kilka cech, które nie odpowiadają wymaganiom obiektów sportowych. Powodują one ciągły ruch powietrza, któremu towarzyszy wysoki poziom hałasu i pod dachem wysokich budynków gromadzi się warstwa gorącego powietrza.

Koszty tradycyjnego ogrzewania są niezwykle wysokie, ze względu mniejszą efektywność i brak możliwości ogrzewania strefowego. W przypadku ogrzewania tradycyjnego ogrzewany musi być cały obiekt, a nie tylko jego używana część. Dodatkowo: Dzięki przyjemniejszemu klimatowi w pomieszczeniu, jaki stwarza system ogrzewania hali sportowej z promiennikami podczerwieni, można ustawic niższą temperaturę.

Zalety systemów gazowego ogrzewania podczerwienią

Korzyści z ogrzewania hal sportowych firmy Schwank

Ogrzewanie na podczerwień firmy Schwank nadaje się do wszystkich rodzajów hal sportowych. Jest ono szczególnie popularne jako ogrzewanie hal tenisowych. Wynika to głównie z następujących faktów:

Krótkie czasy nagrzewania

Zaraz po włączeniu urządzeń odczuwalne jest wyraźne ciepło. Jako że promienniki podczerwieni działają od razu, nie są potrzebne długie fazy nagrzewania. Pozwala to na zminimalizowanie zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie kosztów ogrzewania.

Większy komfort

Ciepło z promienników podczerwieni przekazywane jest w postaci fal elektromagnetycznych. Przenikają one przez powietrze, nie ogrzewając go. Ciepło jest zatem dostarczane do graczy, widowni i na podłogę. Przestrzeń pod dachem budynku pozostaje chłodna. To pozwala zaoszczędzić energię i poprawia komfort cieplny w budynku.

Oszczędność kosztów

  • Niskie nakłady inwestycyjne
  • Brak gromadzenia ciepłego powietrza pod stropem
  • Niższa temperatura powietrza, przy jednoczesnym większym komforcie
  • Możliwe ogrzewanie pojedynczego boiska
  • Krótki czas od momentu włączenia urządzenia to uzyskania komfortu cieplnego w wybranej strefie grzewczej
  • Niskie i przewidywalne koszty serwisowania dzięki udzielanej przez Schwank gwarancji

Firma Schwank oferuje dodatkowo przydatne akcesoria do systemów ogrzewania hal sportowych, takie jak osłony chroniące promienniki przed uderzeniem piłką, itp.

Zdjęcia obiektów sportowych

Ogrzewanie firmy Schwank w użyciu

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Die Welt Top 100
Signet-Top-100-
Best of German Mittelstand
Industriepreis 2017
Großer Preis des Mittelstands

Używamy plików cookie, aby zaoferować najlepszą możliwą obsługę. Dane są wykorzystywane do optymalizacji naszej strony internetowej, a także do celów marketingu internetowego i oceny statystycznej. Kliknij „OK”, aby wyrazić zgodę na stosowanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności .