schwank_anwendungen_sportstaetten

Obiekty sportowe

Komfortowe ogrzewanie hal sportowych

Doświadczenie pokayuje, że konwencjonalne systemy ogrzewania hal sportowych mają pewne wady: Na przykład, poruszają one duże ilości powietrza, są czasami bardzo głośne i tworzą poduszki z ciepłym powietrzem pod sufitem w wysokich salach. Te poduszki cieplne marnują energię, a tym samym powodują wysokie koszty energii. Co więcej, ogrzewanie konwencjonalne nie jest możliwe na stadionach z otwartymi dachami.

 

Dzięki ogrzewaniu hal sportowych przy pomocy promienników podczerwieni Schwank można zaoszczędzić koszty energii. Dzięki promiennikom, hale sportowe i stadiony mogą być ogrzewane strefowo dokładnie w miejscach, które są aktualnie użytkowane. A ponadto, dzięki przyjemniejszemu klimatowi w pomieszczeniu, stworzonemu przez system ogrzewania hal sportowych z promiennikami podczerwieni, można ustawić niższą temperaturę.

 

Zalety systemów gazowego ogrzewania podczerwienią

Korzyści z ogrzewania hal sportowych firmy Schwank

Ogrzewanie na podczerwień firmy Schwank nadaje się do wszystkich rodzajów hal sportowych. Jest ono szczególnie popularne jako ogrzewanie hal tenisowych. Wynika to głównie z następujących faktów:

Krótkie czasy nagrzewania

Zaraz po włączeniu urządzeń odczuwalne jest wyraźne ciepło. Jako że promienniki podczerwieni działają od razu, nie są potrzebne długie fazy nagrzewania. Pozwala to na zminimalizowanie zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie kosztów ogrzewania.

Większy komfort

Ciepło z promienników podczerwieni przekazywane jest w postaci fal elektromagnetycznych. Przenikają one przez powietrze, nie ogrzewając go. Ciepło jest zatem dostarczane do graczy, widowni i na podłogę. Przestrzeń pod dachem budynku pozostaje chłodna. To pozwala zaoszczędzić energię i poprawia komfort cieplny w budynku.

Oszczędność kosztów

  • Niskie nakłady inwestycyjne
  • Brak gromadzenia ciepłego powietrza pod stropem
  • Niższa temperatura powietrza, przy jednoczesnym większym komforcie
  • Możliwe ogrzewanie pojedynczego boiska
  • Krótki czas od momentu włączenia urządzenia to uzyskania komfortu cieplnego w wybranej strefie grzewczej
  • Niskie i przewidywalne koszty serwisowania dzięki udzielanej przez Schwank gwarancji

Firma Schwank oferuje dodatkowo przydatne akcesoria do systemów ogrzewania hal sportowych, takie jak osłony chroniące promienniki przed uderzeniem piłką, itp.

Zdjęcia obiektów sportowych

Ogrzewanie firmy Schwank w użyciu

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda „Die Welt Top 100” dla firmy Schwank GmbH.
Nagroda „Top 100 Innovator 2018” dla Schwank GmbH.
Nagroda „The Best of German Mittelstand” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Industriepreis 2017” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Großer Preis des Mittelstandes” dla firmy Schwank GmbH.