Rozwiązania grzewcze dla hal firmy Schwank

Właściwy system grzewczy do każdego zadania

Ponad 80 lat temu założyciel firmy Günther Schwank wpadł na pomysł wykorzystania zasady promieniowania słonecznego do ogrzewania dużych budynków. Nawet dzisiaj nasze najbardziej wydajne promienniki [promienniki ceramiczne i promienniki rurowe] działają na zasadzie podczerwieni. Nasze promienniki sufitowe znajdują zastosowanie w przemyśle, logistyce, halach sportowych i warsztatach. Grzejniki na podczerwień w mniejszej formie są używane na tarasach i innych powierzchniach zewnętrznych.

W celu zapewnienia większej wydajności i komfortu, portfolio produktów wykracza poza gazowe promienniki podczerwieni: technologia systemów kondensacyjnych i odzysk ciepła, gazowe pompy ciepła i kurtyny powietrzne stanowią idealne rozwiązania grzewcze dla hal.

Produkty i rozwiązania grzewcze firmy Schwank

Promienniki podczerwieni dla hal

System promienników rurowych

Wielozadaniowość promienników podczerwieni

Rozwiązania Schwank w zakresie promienników rurowych koncentrują się na wydajności, komforcie i niezawodności. Każdy system grzewczy, który planujemy dla naszych klientów, jest dostosowany do indywidualnych warunków panujących na miejscu.

Więcej na temat

Ceramiczne promienniki podczerwieni

Najwydajniejszy system ogrzewania hal

Technologia promienników podczerwieni została wynaleziona w firmie Schwank – i to ma konsekwencje do dziś. Ponieważ promienniki firmy Schwank charakteryzują się najlepszą sprawnością i niskimi wartościami emisji spalin. Sezonowa sprawność energetyczna [ErP] wynosząca ponad 99% świadczy o wyjątkowej technologii.

Więcej na temat

Technologia kondensacyjna i odzysk ciepła

Turbo dla promienników podczerwieni

Rozwiązania Schwank w zakresie kondensacji i odzysku ciepła pomagają systemom ogrzewania hal, aby stały się jeszcze bardziej wydajne. Mogą one zostać wdrożone w prawie wszystkich warunkach i są planowane i projektowane indywidualnie dla każdego klienta.

Więcej na temat

Gazowe pompy ciepła

Gazowe pompy ciepła najwyższej jakości

Gazowe pompy ciepła firmy Schwank mogą efektywnie ogrzewać i chłodzić – i to jednocześnie. Łączą one wysokowydajne źródło energii – gaz ziemny – z wykorzystaniem darmowego ciepła z otoczenia. Ekonomiczność jest wliczona w cenę. Gazowe pompy ciepła firmy Schwank zapewniają właściwą temperaturę zarówno w zimie, jak i w lecie.

Więcej na temat

Nagrzewnice powietrza SchwankAir

Więcej niż gorące powietrze

Rodzina produktów SchwankAir przekonuje solidną konstrukcją i sprawdzoną technologią. Nagrzewnice powietrza stanowią doskonałą alternatywę wszędzie tam, gdzie priorytetem jest inwestycja i gdzie wysokość sufitu jest niska.

Więcej na temat

Kurtyny powietrzne SchwankAir

Uzupełnienie systemu ogrzewania promiennikowego firmy Schwank

Rodzina produktów SchwankAir obejmuje również systemy kurtyn powietrznych do drzwi w wersji zimnej lub ciepłej. Są one użytecznym dodatkiem do sufitowych promienników Schwank, aby uniknąć niepożądanej wymiany powietrza.

Więcej na temat

Systemy ogrzewania tarasowego

Ogrzewanie na podczerwień dla przestrzeni zewnętrznych

Są one już standardem na wielu tarasach restauracyjnych i kawiarnianych: systemy grzewcze. I ten trend się utrzymuje. Rośnie liczba gości, którzy wolą siedzieć na zewnątrz nawet w chłodne dni. Wynika to z jednej strony z rygorystycznych przepisów dotyczących palenia tytoniu, a z drugiej strony z faktu, że goście chcą cieszyć się “uczuciem wakacji” przez cały rok i wolą ogrzewane strefy zewnętrzne.

Więcej na temat

Ogrzewanie promieniami podczewieni

Od patentu do najbardziej efektywnego rozwiązania grzewczego: Gazowe promienniki podczerwieni

Zasadę działania systemów ogrzewania sufitowego Schwank skopiowaliśmy z natury. Promienniki podczerwieni osiągają temperaturę powierzchni do 900 °C. Z tego promieniowania cieplnego do powietrza nie jest emitowane żadne ciepło – promiennik podczerwieni ogrzewa tylko powierzchnie. Ta metoda jest jednym z najlepszych sposobów na ogrzewanie hal w sposób energooszczędny i zrównoważony. Dzięki temu, że ciepło wytwarzane jest przez gazowe promienniki podczerwieni dokładnie tam, gdzie jest ono potrzebne, w oszczędny sposób powstaje komfortowy i przede wszystkim zdrowy klimat w pomieszczeniu.

Dalsze zalety ogrzewania na podczerwień w przemyśle i handlu to:

  • szybkie nagrzewanie przez wydajne promienniki podczerwieni
  • brak zawirowań pyłu, ponieważ powietrze nie jest poruszane
  • ciepła podłoga
  • równomierny rozkład temperatury przez rozmieszczenie kilka promienników podczerwieni
  • promienniki na podczerwień pracują bezgłośnie
  • mniejsze zużycie energii niż w przypadku konwencjonalnych systemów ogrzewania

Cechy i korzyści ogrzewania promieniami podczewieni

Krótko wyjaśnione

Dlaczego promienniki grzewcze są tak wydajne?

Promienie cieplne promienników firmy Schwank przenikają przez powietrze praktycznie bez żadnych strat. Padają one na powierzchnie znajdujące się w budynku, ogrzewając powietrze jedynie w pośredni sposób. Ta zasada pozwala promiennikom Schwank zagwarantować oszczędność energii. Badania naukowe wykazują, że obniżenie temperatury powietrza o 1°C powoduje zmniejszenie kosztów energii o 7%.

Ciepło wytwarzane jest tam, gdzie jest potrzebne

Podgrzane ciepłe powietrze unosi się do góry. Efekt ten znany jest jako stratyfikacja termiczna (konwekcja) i jest podstawowym powodem, dla którego na przykład nagrzewnice ciepłego powietrza działają dużo mniej efektywnie niż systemy wykorzystujące podczerwień. Powodują one bowiem, że tak cenne podgrzane powietrze, zamiast kierować do miejsc, gdzie znajdują się pracownicy, unosi się pod sufit. W dolnych partiach obiektu ciepło daje się odczuć dopiero, gdy ogrzana jest większość powietrza w budynku. Systemy grzewcze Schwank działają znacznie bardziej efektywnie. Promienie cieplne przenikają przez powietrze i padają na powierzchnie w dolnej strefie budynku, czyli tam, gdzie są one potrzebne. Samo powietrze nagrzewane jest jedynie pośrednio. Stratyfikacja termiczna jest tym samym ograniczona.

Zapobieganie stratom ciepła

Im wyższa jest różnica temperatur pomiędzy dwoma mediami, tym większy jest przepływ energii aby wyrównać tę różnicę. Efekt ten znany jest jako przenikanie ciepła. Odnosi się to również do równowagi pomiędzy temperaturą wewnętrzną budynku [TA] z jednej strony, a temperaturą zewnętrzną [TB] z drugiej. Dzięki ukierunkowanemu promieniowaniu podczerwonemu systemów Schwank, wewnętrzna ściana budynku nie jest niepotrzebnie ogrzewana, tak więc różnica pomiędzy temperaturą w budynku, a temperaturą na zewnątrz utrzymywana jest na bardzo niskim poziomie. Straty spowodowane przenikaniem ciepła są w ten sposób zminimalizowane.

Krótkie czasy reakcji i nagrzewania

W przeciwieństwie do centralnych systemów grzewczych wykorzystujących nośniki ciepła takie jak woda, zdecentralizowane systemy na podczerwień Schwank wytwarzają ciepło tam, gdzie jest ono potrzebne. Korzyści są oczywiste: Wyeliminowana jest konieczność transportu ciepła z centralnego kotła do ogrzewanego miejsca docelowego, a tym samym zmniejsza się czas reakcji i nagrzewania. W rezultacie czas pracy systemu grzewczego zredukowany jest do minimum.

Brak strat związanych z przesyłem i przenikaniem ciepła

W systemach centralnego ogrzewania wytworzona energia cieplna musi być transportowana z generatorów ciepła do ogrzewanych pomieszczeń oraz dodatkowych wymienników przesyłowych, co powoduje straty ciepła związane z transferem i przenikaniem. Z kolei zdecentralizowany system promienników podczerwieni firmy Schwank przetwarza energię pierwotną w ciepło bezpośrednio w miejscu, które ma być ogrzewane. Straty występujące podczas transportu ciepła są więc zupełnie wyeliminowane.

 

Wytwarzanie ciepła tylko tam, gdzie jest ono potrzebne

Systemy na podczerwień firmy Schwank mogą być wykorzystywane do ogrzewania wybranych części budynku, a nawet pojedynczych stref roboczych. Zupełnie jak oświetlenie, promienniki można włączać i wyłączać bez rozprowadzania ciepła w całej powierzchni pomieszczenia. Zapewnia to ogrzewanie oparte na zapotrzebowaniu, w zależności od sposobu użytkowania budynku, organizacji czasu pracy lub innych podobnych czynników. W ten sposób rozwiązania Schwank pozwalają znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji, jako że najbardziej oszczędny system ogrzewania to ten, który jest wyłączony.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda „Die Welt Top 100” dla firmy Schwank GmbH.
Nagroda „Top 100 Innovator 2018” dla Schwank GmbH.
Nagroda „The Best of German Mittelstand” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Industriepreis 2017” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Großer Preis des Mittelstandes” dla firmy Schwank GmbH.