Energooszczędne ogrzewanie hal dla przemysłu i handlu

schwank_anwendungen_industrie-gewerbe

Energooszczędne ogrzewanie hal dla logistyki

schwank_anwendungen_logistik

Energooszczędne ogrzewanie hal dla warsztatów i salonów wystawowych

schwank_anwendungen_werkstaetten

Energooszczędne ogrzewanie hal dla obiektów sportowych

schwank_anwendungen_sportstaetten

Energooszczędne ogrzewanie dla tarasów i powierzchni zewnętrznych

schwank_anwendungen_terrassen-außenbereiche

Zastosowania

Ogrzewanie i chłodzenie hal dla każdego zastosowania

Schwank oferuje wysokowydajne systemy ogrzewania i chłodzenia dla budynków przemysłowych i obiektów komercyjnych. Portfolio produktów firmy Schwank oferuje właściwe rozwiązanie dla każdego zadania. Nasi inżynierowie tworzą rozwiązania, które w sposób idealny odpowiadają potrzebom danego obiektu. Kładziemy nacisk na wysoki poziom efektywności energetycznej oraz trwałość naszych produktów.

Schwank specjalizuje się w ekonomicznych i komfortowych gazowych systemach ogrzewania podczerwienią oraz gazowych pompach ciepła dla potrzeb przemysłu, handlu i logistyki.

Tworząc poszczególne systemy ogrzewania i chłodzenia, nasi inżynierowie poświęcają dużo uwagi indywidualnym wymaganiom danego obiektu. Koncentrujemy się na możliwie najwyższym poziomie efektywności energetycznej i trwałości oraz oferujemy naszym klientom kompleksowe portfolio usług, od konsultacji na terenie obiektu, aż po konserwację i naprawy przez cały okres użytkowania systemu.

Produkty i rozwiązania Schwank

Systemy ogrzewania hal i rozwiązania chłodnicze dla wszystkich zastosowań

Przemysł i handel

Ogrzewanie i chłodzenie hal, tam gdzie jest ono potrzebne

Przy projektowaniu, wdrażaniu i konserwacji systemów ogrzewania dla przemysłu i handlu pod uwagę należy wziąć kilka istotnych kwestii. Zanieczyszczenia, wrażliwe maszyny, takie jak maszyny CNC, otwarte bramy czy zmienne godziny pracy to tylko kilka z nich.

Więcej na temat

Logistyka

Specjalne systemy ogrzewania i chłodzenia hal

Obiekty logistyczne posiadają szereg wymagań związanych z profilem ich użytkowania, takich jak otwarte bramy, wysokie półki magazynowe, różne strefy użytkowania itp. Mimo że część przechowywanych produktów wymaga jedynie minimum ciepła, ogrzewanie jest nieodzowne nawet w procesie składowania i pobierania oraz w logistycznej koncepcji „man-to-goods”.

Więcej na temat

Warsztaty i salony

Systemy grzewcze hal – wydajne i oszczędne

Jako lider rynku wyróżniamy się nie tylko w dziedzinie ogrzewania budynków przemysłowych i handlowych. Nasze systemy przyjęły się również w warsztatach, myjniach i salonach samochodowych oraz przestrzeniach wystawowych.

Więcej na temat

Obiekty sportowe

Komfortowe ogrzewanie hal

Obiekty sportowe posiadają szereg cech związanych z ich profilem użytkowym, które muszą być uwzględnione przy projektowaniu systemu ogrzewania. Poza wydajnym, a co za tym idzie oszczędnym działaniem, szczególny nacisk należy położyć na komfort zawodników, widowni i gości.

Więcej na temat

Tarasy i przestrzenie zewnętrzne

Ogrzewanie tarasowe dla wydłużonego sezonu na wolnym powietrzu

Na wielu tarasach restauracji, kawiarni czy w wielu ogródkach piwnych stały się one już zwykłym obrazkiem – mowa o promiennikach tarasowych. Czynnikiem decydującym o wysokim obrocie w gastronomii pod gołym niebem jest wykorzystanie przestrzeni zewnętrznych przez jak najdłuższy okres w roku.

Więcej na temat

Zalety systemów ogrzewania podczerwienią firmy Schwank

Wysokiej jakości wydajne systemy ogrzewania i chłodzenia hal

W przeciwieństwie do systemów innych producentów, systemy ogrzewania i chłodzenia firmy Schwank stworzone są specjalnie na potrzeby przemysłu, handlu i logistyki, a każda instalacja dostosowana jest do wymagań konkretnego obiektu. Nasze systemy posiadają szereg cech, które sprawiają, że szczególnie nadają się one do użytku w przemyśle i handlu:

 • Ciepło promieniowania podczerwonego:

Promienie cieplne systemów na podczerwień Schwank wędrują przez powietrze praktycznie bez żadnych strat. Padają one na powierzchnie znajdujące się w budynku, ogrzewając je. Ta zasada pozwala systemom na podczerwień firmy Schwank zmniejszyć koszty energii do ogrzewania budynku. Badania naukowe dowodzą, że obniżenie temperatury powietrza o 1°C odpowiada obniżeniu kosztów energii o 7%.

 • Zapobieganie gromadzeniu się ciepła pod sufitem:

Gorące powietrze unosi się do góry. Jest to największa wada konwencjonalnych systemów ogrzewania. Cenne ogrzane powietrze gromadzi się pod stropem i nie dociera do ludzi znajdujących się w dolnych partiach budynku. Systemy na podczerwień firmy Schwank ogrzewają powietrze jedynie pośrednio, a promieniowanie cieplne trafia tam, gdzie jest potrzebne.

 • Zapobieganie stratom ciepła:

Dzięki ukierunkowanemu promieniowaniu podczerwonemu systemów Schwank, ściany budynku nie są niepotrzebnie nagrzewane, tak więc różnica pomiędzy temperaturą w budynku, a temperaturą na zewnątrz utrzymywana jest na bardzo niskim poziomie. Straty spowodowane wymianą ciepła są w ten sposób zminimalizowane.

 • Szybkość:

Jako że nie ma potrzeby ogrzewania powietrza w całym budynku, systemy grzewcze Schwank reagują niezwykle szybko. Ciepło odczuwalne jest od razu po włączeniu ogrzewania.

 • Decentralizacja:

Konwencjonalne systemy ogrzewania wytwarzają ciepło w jednym miejscu i transportują je tam, gdzie jest ono potrzebne. Straty energii spowodowane przez transport są nieuniknione. Systemy ogrzewania na podczerwień firmy Schwank wytwarzają ciepło bezpośrednio tam, gdzie jest ono potrzebne. Straty transportowe są całkowicie wyeliminowane.

 • Ogrzewanie strefowe:

W wielu firmach praca odbywa się w systemie zmianowym. Oznacza to, że prace wykonywane są w jednej części hali, podczas gdy inne nie są jeszcze zajęte. Przy zastosowaniu systemów na podczerwień firmy Schwank, ogrzewanie budynku może być podzielone na strefy [ogrzewanie strefowe]. W zależności od przeznaczenia hali, system ogrzewania może być więc włączony w wybranych jego częściach, podczas gdy w innych pozostaje wyłączony – zupełnie jak światło. Wymiana powietrza pomiędzy poszczególnymi częściami budynku nie ma tutaj znaczenia.

Modulacja bezstopniowa w standardzie dla systemów ogrzewania hal

Właściwy sposób sterowania systemami ogrzewania hal

Oprócz pożądanej temperatury w pomieszczeniu, podstawę do obliczenia zapotrzebowania na ciepło w budynku stanowi minimalna temperatura zewnętrzna w danej lokalizacji. Na przykład dla Katowic jest to -18 °C. Aby zapewnić, że budynek utrzyma pożądaną temperaturę w każdych warunkach, system grzewczy zaprojektowany jest pod kątem minimalnych temperatur. Innymi słowy oznacza to, że przez 95% czasu system pracuje nad wymiar.

Podobnie jak samochód, system grzewczy zużywa najwięcej energii przy pełnym obciążeniu. Jako że pełna wydajność wymagana jest jedynie czasami, pełna modulacja pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do aktualnych warunków. W ten sposób zaoszczędzić można do 14% energii. Co więcej, modulacja zapewnia lepszy komfort. Podczas gdy przy zastosowaniu rozwiązań jednostopniowych temperatura w budynku znacznie się waha, w pełni modulowany system Schwank pozwala na elastyczne regulowanie jego pracy. W rezultacie różnice pomiędzy rzeczywistą temperaturą pomieszczenia a temperaturą docelową są znacznie mniejsze, co pozwala uniknąć wahań temperatury.

Zalety systemów w pełni modulowanych:

 • Dostosowanie ilości paliwa i powietrza do spalania do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło skutecznie zwiększa ogólną efektywność
 • Żywotność promienników jest znacznie wydłużona dzięki ograniczonej liczbie cykli załączania.
 • Jako że system nie musi być ponownie uruchamiany, nie ma potrzeby „przedmuchu” gorącym powietrzem. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych strat ciepła oraz zaoszczędzić energię.
 • Niższa temperatura spalin oznacza ich mniejszą prędkość, co pozostawia więcej czasu na rozproszenie ciepła pomiędzy gorącym gazem a urządzeniem.
 • Dzięki mniejszej liczbie cykli możliwe jest również ograniczenie emisji zanieczyszczeń produkowanych podczas uruchamiania systemu.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda „Die Welt Top 100” dla firmy Schwank GmbH.
Nagroda „Top 100 Innovator 2018” dla Schwank GmbH.
Nagroda „The Best of German Mittelstand” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Industriepreis 2017” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Großer Preis des Mittelstandes” dla firmy Schwank GmbH.