schwank_heizloesungen_hellstrahler

Promienniki ceramiczne

Ogrzewanie hal na podczerwień

To my wynaleźliśmy promiennik ceramiczny, co czyni nas liderem w tej dziedzinie. Ceramiczne promienniki podczerwieni firmy Schwank wykorzystywane są w pomieszczeniach przemysłowych i handlowych, w centrach logistycznych i warsztatach. Sercem każdego promiennika jest płytka ceramiczna wynaleziona przez założyciela firmy Schwank, Günthera Schwanka.

Do dziś produkujemy ją w Niemczech. Energia promieniowania podczerwonego generowana jest w wyniku spalania mieszanki gazowo-powietrznej na powierzchni płytki. Jej powierzchnia nagrzewa się do ok. 950 °C i emituje promieniowanie podczerwone. Reflektory kierują promieniowanie w dół, do przestrzeni użytkowej. Czysta skuteczność i wydajność!

Promienniki ceramiczne charakteryzują się również wyjątkowo czystym spalaniem, przy niezwykle niskiej emisji NOx. Cecha ta staje się coraz bardziej istotna.

Portfolio produktów

Promienniki ceramiczne firmy Schwank

supraSchwank

supraSchwank

Promiennki ceramiczne

Promiennik podczerwieni supraSchwank należy do najlepszych modeli promienników ceramicznych i przekonuje najwyższą klasą efektywności energetycznej. Osiągnęliśmy to dzięki zastosowaniu specjalnie…

primoSchwank

primoSchwank

Promiennki ceramiczne

Promiennik primoSchwank wyznacza standardy branżowe w zakresie ogrzewania na podczerwień, gwarantuje dobrą sprawność sezonową i wysokie współczynniki promieniowania. Stanowi on…

Zalety promienników ceramicznych firmy Schwank

Wartość dodana promienników podczerwieni

Cechy i korzyści promienników ceramicznych

 • Wyjątkowo wysoka efektywność energetyczna i ekonomiczna
 • Jednorodne i komfortowe ciepło
 • Bardzo krótkie czasy nagrzewania
 • Jakość, trwałość i komfort
 • Możliwość ogrzewania wybranych stref pomieszczenia i ustawienia różnej temperatury dla jego poszczególnych części
 • Brak wzburzania kurzu i przeciągów
 • Prawie bezgłośna praca
 • Prosty montaż, niewymagający dużo przestrzeni
 • Jakość “Made in Germany”
 • Wszystkie wskaźniki [EnEV, ErP itp.] na poziomie lepszym niż wymagane prawem

Charakterystyka promienników ceramicznych

Ogrzewanie promiennikowe hal – zasada działania

Sposób działania sufitowego ogrzewania hal na podczerwień

Zasada działania promiennika ceramicznego jest genialna w swej prostocie: gaz, zwykle gaz ziemny, ale także propan i biogaz, miesza się z powietrzem w komorze mieszania i przechodzi przez około 3500 kanałów spalania specjalnie opracowanych płytek ceramicznych. Zapłon mieszanki następuje tuż przy jej wylocie. Dzięki wyjątkowo gęstej sieci kanałów spalania, płytka ceramiczna nagrzewana jest do temperatury ok. 950 °C. Powoduje to wytworzenie energii promieniowania, która jest następnie przekierowywana za pomocą reflektorów, dokładnie w to miejsce, gdzie jest potrzebna: do przestrzeni użytkowej.

Zasada działania promienników podczerwieni Schwank została zaczerpnięta z natury. Promienie słońca wędrują przez powietrze nie ogrzewając go i emitują energię cieplną dopiero przy zetknięciu z powierzchnią przedmiotów czy ludzi. Promienniki podczerwieni Schwank wykorzystują tę samą naturalną technologię do energooszczędnego ogrzewania budynków. Promienie podczerwone przekształcane są w ciepło dopiero w miejscu kontaktu, np. z naszą skórą, czy też podłogą, maszynami, przechowywanymi towarami i produktami. Ciepło generowane jest tam, gdzie jest potrzebne. Powierzchnie absorbują energię cieplną, a następnie oddają ją do otoczenia. W rezultacie powstaje zrównoważony mikroklimat utworzony z ogrzanego powietrza i promieniowania cieplnego, który jest bardzo komfortowy dla pracowników. Pozwala to znacznie zmniejszyć koszty energii, przy jednoczesnej poprawie komfortu pracy. W porównaniu z konwencjonalnymi systemami, systemy te dają zazwyczaj pomiędzy 30%-50% oszczędności.

Do 14% oszczedności energii przez pełna modulację

Oprócz pożądanej temperatury w pomieszczeniu, podstawę do obliczenia zapotrzebowania na ciepło w budynku stanowi minimalna temperatura zewnętrzna w danej lokalizacji. Na przykład dla Śląska jest to -18 °C. Aby zapewnić, że budynek utrzyma pożądaną temperaturę w każdych warunkach, system grzewczy zaprojektowany jest pod kątem minimalnych temperatur zewnętrznych. Innymi słowy oznacza to, że przez 95% czasu system pracuje ze zbyt dużą mocą.

Podobnie jak samochód, system grzewczy zużywa najwięcej energii przy pełnym obciążeniu. Jako że pełna wydajność wymagana jest jedynie czasami, pełna modulacja pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do aktualnych warunków cieplnych. W ten sposób zaoszczędzić można do 14% energii. Co więcej, modulacja zapewnia lepszy komfort. Podczas gdy przy zastosowaniu rozwiązań jednostopniowych temperatura w budynku znacznie się waha, to w pełni modulowany system Schwank pozwala na elastyczne regulowanie mocy grzewczej. W rezultacie różnice pomiędzy rzeczywistą temperaturą pomieszczenia a temperaturą docelową są znacznie mniejsze, co pozwala uniknąć wahań temperatur w pomieszczeniach.

Zalety systemów w pełni modulowanych:

 • Dostosowanie poboru gazu oraz powietrza do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co zwiększa ogólną wydajność energetyczną systemu.
 • Żywotność promienników jest znacznie wydłużona dzięki ograniczonej liczbie cykli załączania.
 • Jako że system nie musi być ponownie uruchamiany, nie ma potrzeby „przedmuchu” gorącym powietrzem. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych strat ciepła oraz zaoszczędzić energię.
 • Niższa temperatura spalin prowadzi do niższej prędkości spalin i zwiększa transfer ciepła gorącego gazu do reflektora.
 • Dzięki mniejszej liczbie cykli możliwe jest również ograniczenie zanieczyszczeń produkowanych podczas uruchamiania systemu.

Pliki do pobrania

Informacje o promiennikach ceramicznych Schwank

Dla użytkowników i projektantów

Wszystko o promiennikach ceramicznych

Poznaj ciekawe szczegóły na temat promienników gazowych opartych na ekonomicznej technologii podczerwieni.

W skrócie

Aktualności

Schwank w najlepszej formie!

Aktualności, Firma, Nagrody

Dzięki wiodącym technologiom grzewczym oraz doskonałej jakości produktów i usług, niemiecki magazyn gospodarczy WirtschaftsWoche określił niedawno grupę Schwank jako "światowego lidera rynku".

SchwankAir Torluftschleier

Kurtyny powietrzne SchwankAir

Aktualności

Grupa Schwank, ekspert w dziedzinie klimatyzacji budynków, poszerzyła swoją ofertę produktów o wydajne systemy kurtyn powietrznych.

ISH Frankfurt

Targi ISH 2017 już wkrótce

Aktualności, Firma

Jak Państwo wiecie, duże wydarzenia odbijają się dużym echem. Firma Schwank będzie reprezentowana na targach ISH we Frankfurcie od 14 do 18 marca 2017 roku. Z przyjemnością powitamy Państwa na naszym stoisku i zaprezentujemy nasze ekscytujące innowacje pod hasłem Rewolucja.

Professor Schlosser

5 pytań do naszego Dyrektora Zarządzającego, prof. Schlößera

Aktualności, Firma

Po 8 miesiącach jego pracy na stanowisku dyrektora zarządzającego w Schwank zapytaliśmy prof. dr inż. Friedhelma Schlößera o jego refleksje dotyczące firmy, branży, aktualnych wydarzeń i ich przyczyn.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Die Welt Top 100
Signet-Top-100-
Best of German Mittelstand
Industriepreis 2017
Großer Preis des Mittelstands

Używamy plików cookie, aby zaoferować najlepszą możliwą obsługę. Dane są wykorzystywane do optymalizacji naszej strony internetowej, a także do celów marketingu internetowego i oceny statystycznej. Kliknij „OK”, aby wyrazić zgodę na stosowanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności .