Schwank – światowy lider w przemysłowym HVAC świętuje 90-lecie istnienia

Sukces firmy wynika nie tylko z opatentowanej technologii gazowego ogrzewania promiennikowego hal na podczerwień, ale także ze strategicznego przywództwa trzeciego pokolenia rodziny. Firma koncentruje się obecnie na transformacji energetycznej, czyniąc ogrzewanie w 100% wodorowe i elektryczne dla obiektów wielokubaturowych swoim głównym celem.

Schwank, światowy lider w dziedzinie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji przemysłowej obchodził 90. rocznicę istnienia.

W ciągu 90 lat istnienia firma Schwank stała się światowym liderem w dziedzinie ogrzewania przemysłowego oraz ekspertem w dziedzinie rozwiązań wentylacyjnych i chłodniczych. Swój sukces zawdzięcza nie tylko opatentowanej technologii gazowych promienników podczerwieni, ale także strategicznemu przywództwu trzeciego pokolenia rodziny. Firma koncentruje się obecnie na transformacji energetycznej, więc wodór i ogrzewanie elektryczne stają się jej głównym wyzwaniem. Od tego roku oferuje pierwszy,  w 100% wodorowy promiennik i jest pionierem w przejściu na energię odnawialną.

Światowy lider w dziedzinie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji przemysłowej, Schwank, obchodzi 90. rocznicę powstania i stawia na transformację energetyczną

[Pod koniec maja tego roku firma Schwank obchodziła 90. rocznicę istnienia. Firma została założona przez Günthera Schwanka w 1933 roku w Fegersheim w Alzacji. Przedsiębiorstwo pierwotnie nosiło nazwę Schwank Gasgeräte GmbH i koncentrowało się na produkcji i dystrybucji przemysłowych urządzeń gazowych. Założyciel, inżynier mechanik, już wcześniej prowadził badania nad wpływem długości fal elektromagnetycznych na percepcję ludzi.

Głównym celem było opracowanie urządzenia, które skutecznie przesyłałoby ciepło podczerwone z dużych wysokości do stref, w których poruszają się ludzie. W 1939 roku Günther Schwank uzyskał patent na specjalną płytę ceramiczną, która stała się podstawą dzisiejszej technologii gazowego ogrzewania na podczerwień i wpłynęła na branżę grzewczą na całym świecie. Gazowe promienniki podczerwieni stały się podstawowym produktem wydajnego ogrzewania przemysłowego.

W 1951 roku firma Schwank rozpoczęła masową produkcję w Hamburgu i wprowadziła technologię promienników na rynek pod własną nazwą. W 1952 roku firma przeniosła się do Kolonii w Niemczech, gdzie znajduje się do dziś, i była w stanie zwiększyć swoją produkcję i liczbę pracowników. Na początku lat siedemdziesiątych Schwank rozszerzył swoją obecność za granicą i założył oddziały w Holandii, Włoszech, Anglii, Francji, Austrii i Monako.

Schwank dzisiaj

Oliver Schwank, wnuk założyciela Günthera Schwanka, przewodzi trzeciemu pokoleniu rodziny jako dyrektor zarządzający. Kluczową zmianą w ostatnich latach było skupienie się na wodorze i innych odnawialnych źródłach energii. Oprócz pomyślnego rozwoju działalności związanej z pompami ciepła, w tym roku firma wprowadziła na rynek pierwszy na świecie przemysłowy podgrzewacz wodoru, który może wykorzystywać zarówno gaz ziemny lub płynny jako paliwo, jak i 100% wodór – co stanowi przełom w tej dziedzinie. Ta innowacja daje halom przemysłowym możliwość łatwego dostosowania się do przyszłych warunków. Obecnie wykorzystują one gaz ziemny jako główne paliwo grzewcze, ale dzięki technologii Schwank będą mogły w przyszłości płynnie przejść na wodór.

Zdjęcie: Jubileuszowa impreza w firmie Schwank

Wróć

Więcej aktualności

Zastosowane rozwiązania ogrzewania i chłodzenia hal Schwank

Schwank – światowy lider w przemysłowym HVAC świętuje 90-lecie istnienia

Aktualności, Firma

Sukces firmy wynika nie tylko z opatentowanej technologii gazowego ogrzewania promiennikowego hal na podczerwień, ale także ze strategicznego przywództwa trzeciego pokolenia rodziny. Firma koncentruje się obecnie na transformacji energetycznej, czyniąc ogrzewanie w 100% wodorowe i elektryczne dla obiektów wielokubaturowych swoim głównym celem.

Zwei Entwicklungsingenieure von Schwank mit dem Brenner eines Wasserstoff Dunkelstrahlers.

Ogrzewanie przemysłowe neutralne dla klimatu dzięki promiennikom rurowym Schwank zasilanym wodorem

Aktualności

Od lat producenci promienników podczerwieni reklamują nowoczesność i przyszłą opłacalność swojej technologii. Firma Schwank, jako jedna z pierwszych w branży wyznaczyła kamień milowy, opracowując swój pierwszy system w 100% kompatybilny z wodorem.

deltaSchwank to promiennik rurowy firmy Schwank.

Schwank jest światowym liderem na rynku rurowych promienników podczerwieni

Aktualności, Nagrody

Opublikowany niedawno przez "Industry Research" raport z badań rynku potwierdza, że Grupa Schwank jest światowym liderem w dziedzinie rurowych promienników podczerwieni.

Schwank i Euroclima razem na polskim rynku

Aktualności, Firma, Nagrody

Firma Schwank zawarła umowę z firmą Euroclima, wiodącym producentem central wentylacyjnych w Europie. 2 kwietnia 2021 światowy lider w produkcji gazowych przemysłowych systemów ogrzewania na podczerwień został wyłącznym dystrybutorem produktów Euroclima na Polskę.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda „Die Welt Top 100” dla firmy Schwank GmbH.
Nagroda „The Best of German Mittelstand” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Industriepreis 2017” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Großer Preis des Mittelstandes” dla firmy Schwank GmbH.