Schwank, ekspert w dziedzinie innowacyjnego ogrzewania i chłodzenia budynków, zaprezentuje kilka światowych premier w dziedzinie technologii promienników rurowych i regulacji pod hasłem “Rewolucja”.
Schwank zaprezentuje swoje produkty na tegorocznych targach ISH w hali 8, stoisko H63, prezentując szereg innowacji oraz dwie światowe premiery. Pod hasłem “Rewolucja”, któremu odpowiada projekt graficzny stoiska, ten lider rynku systemów ogrzewania na podczerwień zaprezentuje prawie całą gamę swoich energooszczędnych systemów ogrzewania budynków, w tym jasne i rurowe gazowe promienniki podczerwieni z technologią zaczerpniętą z kotłów kondensacyjnych, kurtyny powietrzne, gazowe pompy ciepła, regeneracyjne systemy kondensacji i odzysku ciepła, a także rozwiązania w zakresie elastycznego sterowania.
Światowa premiera promienników rurowych nowej generacji
Nowa generacja promienników rurowych o nazwie deltaSchwank świętować będzie swoją światową premierę. Te innowacyjne promienniki ciemne łączą nowoczesną technikę palnikową z doskonale dobraną mieszanką paliwowo-powietrzną. Dzięki tym cechom urządzenia te osiągają wartości emisji spalin na poziomie nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, a dzięki modulacji, tzn. działaniu w trybie częściowego wykorzystania mocy, zapewniają wysoką wydajność systemu.
Inżynierowie Schwank szczególną uwagę poświęcili palnikowi urządzenia. Zastosowali oni niespotykane dotąd w dziedzinie promienników rurowych podejście. Mieszanka paliwowo-powietrzna umożliwia teraz pełną modulację z jednoczesnym dostosowaniem ilości doprowadzanego powietrza i gazu. W ten sposób zapobiega się obniżeniu współczynnika promieniowania lub wydajności cieplnej przy częściowym obciążeniu i pozostają one na tym samym poziomie w całym zakresie regulacji, a nawet nieznacznie wzrastają. Powoduje to niższe zużycie energii i niskie poziomy emisji NOx, które do tej pory udało się osiągnąć jedynie w przypadku nowoczesnych kotłów kondensacyjnych. A ci, którzy już działają mając na uwadze dyrektywę ErP na 2018 r., z nową generacją palników osiągają dwa razy lepsze wyniki: począwszy od 01.01.2018 r. wszyscy producenci w UE będą musieli podawać wydajność (sprawność sezonową) swoich systemów grzewczych. Od dnia 01.01.2018r. produkty niespełniające wymogu minimalnej wydajności określonego prze Komisję Europejską nie będą mogły być sprzedawane.
Wartość “efektywności sezonowej” określana jest na podstawie kilku współczynników wydajności. Oprócz współczynnika promieniowania pod uwagę brana jest wydajność cieplna, możliwość regulacji urządzenia grzewczego oraz zapotrzebowanie na energię pomocniczą. współczynik ten jest obliczany przy założeniu 15% czasu pracy na pełnym obciążeniu urządzenia i 85% czasu pracy na niepełnym obciążeniu urządzenia. Promienniki rurowe, które, tak jak deltaSchwank, utrzymują wydajność na stałym poziomie podczas pracy przy częściowym obciążeniu, spełniają wymogi dyrektywy ErP. czyli już dziś nasze urządzenia odpowiadają normie ErP.
Czyni to firmę Schwank pierwszym producentem na świecie, który połączył palnik na mieszankę paliwowo-powietrzną z promiennikami rurowymi. Co więcej, ten lider rynku wybrał inteligentną automatykę, która może być zintegrowana z systemem BUS: umożliwia to włączenie systemu ogrzewania do kompleksowego systemu automatyki budynku.
Światowa premiera SchwankControl: Najnowocześniejszy system sterowania ogrzewaniem hal
Nowy system sterowania SchwankControl łączy w sobie innowacyjne komponenty z przyjaznym interfejsem użytkownika. Stanowi on przejście od skomplikowanego sposobu wprowadzania danych do intuicyjnej nawigacji przy pomocy ekranu dotykowego, znanego użytkownikom z ich smartfonów. Nowo zaprojektowany interfejs użytkownika z funkcją kalendarza z czasem rzeczywistym umożliwia szybką regulację temperatur poszczególnych stref grzewczych, programowanie czasów pracy oraz łatwe zarządzanie uprawnieniami dostępu. System jest również zintegrowany z przeglądarką internetową, która umożliwia wyświetlanie danych i obsługę sterownika z każdego stanowiska roboczego w sieci wewnętrznej lub z dowolnego miejsca na świecie. Rozszerzone zostały też funkcje serwisowania i obsługi technicznej systemu. System może być wykorzystany do pobierania kluczowych danych dotyczących zużycia mediów i obsługi technicznej przez uprawnioną firmę serwisową, ale w razie potrzeby może również służyć do analizy komunikatów o błędach wysyłanych przez system grzewczy. Dzięki temu wiele błędów może być usuniętych nawet zdalnie przez serwis.
System SchwankControl został opracowany specjalnie dla promienników jasnych i rurowych firmy Schwank oraz dla nagrzewnic powietrza Schwank i łączy urządzenia za pośrednictwem systemu BUS. Szczegółowo pokazuje on parametry systemu grzewczego i wykracza daleko poza wyświetlacz On/Off dominujący w tym sektorze branży grzewczej. SchwankControl może być zintegrowany ze wszystkimi powszechnie stosowanymi systemami zarządzania budynkiem. Dzięki wbudowanym dodatkowym wyjściom cyfrowym i przekaźnikowym system sterowania umożliwia łatwe podłączenie zewnętrznych rozszerzeń, takich jak czujniki wilgotności, wyłączniki bramowe, a nawet fotokomórki do suwnic.
Kurtyny powietrzne: Ciepło i chłód pozostają tam, gdzie są potrzebne
Na ISH Schwank zaprezentuje również systemy kurtyn powietrznych SchwankAir. Produkt ten, który jest nowym dodatkiem do programu sprzedaży, zapobiega niepożądanym ruchom powietrza przy otwartych drzwiach, czyli sytuacjom gdy zimne powietrze dostaje się do ogrzewanych pomieszczeń w zimie lub przeciwnie, gorące powietrze do klimatyzowanych pomieszczeń w lecie. Kurtyny pomyślane są jako dodatek do systemów ogrzewania lub chłodzenia i mają za zadanie przede wszystkim zapobieganie niepotrzebnym stratom energii oraz zwiększenie komfortu pracy personelu. Kurtyny powietrzne SchwankAir dostępne są zarówno w opcji na zimne jak i gorące powietrze.