Światowe premiery systemów ogrzewania obiektów

Targi ISH 2017

Schwank, ekspert w dziedzinie innowacyjnego ogrzewania i chłodzenia hal, prezentuje kilka światowych premier w dziedzinie technologii promienników rurowych i regulacji pod hasłem "Rewolucja".

Schwank, ekspert w dziedzinie innowacyjnego ogrzewania i chłodzenia budynków, zaprezentuje kilka światowych premier w dziedzinie technologii promienników rurowych i regulacji pod hasłem “Rewolucja”.

Schwank zaprezentuje swoje produkty na tegorocznych targach ISH w hali 8, stoisko H63, prezentując szereg innowacji oraz dwie światowe premiery. Pod hasłem “Rewolucja”, któremu odpowiada projekt graficzny stoiska, ten lider rynku systemów ogrzewania na podczerwień zaprezentuje prawie całą gamę swoich energooszczędnych systemów ogrzewania budynków, w tym jasne i rurowe gazowe promienniki podczerwieni z technologią zaczerpniętą z kotłów kondensacyjnych, kurtyny powietrzne, gazowe pompy ciepła, regeneracyjne systemy kondensacji i odzysku ciepła, a także rozwiązania w zakresie elastycznego sterowania.

Światowa premiera promienników rurowych nowej generacji

Nowa generacja promienników rurowych o nazwie deltaSchwank świętować będzie swoją światową premierę. Te innowacyjne promienniki ciemne łączą nowoczesną technikę palnikową z doskonale dobraną mieszanką paliwowo-powietrzną. Dzięki tym cechom urządzenia te osiągają wartości emisji spalin na poziomie nowoczesnych kotłów kondensacyjnych, a dzięki modulacji, tzn. działaniu w trybie częściowego wykorzystania mocy, zapewniają wysoką wydajność systemu.

Inżynierowie Schwank szczególną uwagę poświęcili palnikowi urządzenia. Zastosowali oni niespotykane dotąd w dziedzinie promienników rurowych podejście. Mieszanka paliwowo-powietrzna umożliwia teraz pełną modulację z jednoczesnym dostosowaniem ilości doprowadzanego powietrza i gazu. W ten sposób zapobiega się obniżeniu współczynnika promieniowania lub wydajności cieplnej przy częściowym obciążeniu i pozostają one na tym samym poziomie w całym zakresie regulacji, a nawet nieznacznie wzrastają. Powoduje to niższe zużycie energii i niskie poziomy emisji NOx, które do tej pory udało się osiągnąć jedynie w przypadku nowoczesnych kotłów kondensacyjnych. A ci, którzy już działają mając na uwadze dyrektywę ErP na 2018 r., z nową generacją palników osiągają dwa razy lepsze wyniki: począwszy od 01.01.2018 r. wszyscy producenci w UE będą musieli podawać wydajność (sprawność sezonową) swoich systemów grzewczych. Od dnia 01.01.2018r. produkty niespełniające wymogu minimalnej wydajności określonego prze Komisję Europejską nie będą mogły być sprzedawane.

Wartość “efektywności sezonowej” określana jest na podstawie kilku współczynników wydajności. Oprócz współczynnika promieniowania pod uwagę brana jest wydajność cieplna, możliwość regulacji urządzenia grzewczego oraz zapotrzebowanie na energię pomocniczą. współczynik ten jest obliczany przy założeniu 15% czasu pracy na pełnym obciążeniu urządzenia i 85% czasu pracy na niepełnym obciążeniu urządzenia. Promienniki rurowe, które, tak jak deltaSchwank, utrzymują wydajność na stałym poziomie podczas pracy przy częściowym obciążeniu, spełniają wymogi dyrektywy ErP. czyli już dziś nasze urządzenia odpowiadają normie ErP.

Czyni to firmę Schwank pierwszym producentem na świecie, który połączył palnik na mieszankę paliwowo-powietrzną z promiennikami rurowymi. Co więcej, ten lider rynku wybrał inteligentną automatykę, która może być zintegrowana z systemem BUS: umożliwia to włączenie systemu ogrzewania do  kompleksowego systemu automatyki budynku.

Światowa premiera SchwankControl: Najnowocześniejszy system sterowania ogrzewaniem hal

Nowy system sterowania SchwankControl łączy w sobie innowacyjne komponenty z przyjaznym interfejsem użytkownika. Stanowi on przejście od skomplikowanego sposobu wprowadzania danych do intuicyjnej nawigacji przy pomocy ekranu dotykowego, znanego użytkownikom z ich smartfonów. Nowo zaprojektowany interfejs użytkownika z funkcją kalendarza z czasem rzeczywistym umożliwia szybką regulację temperatur poszczególnych stref grzewczych, programowanie czasów pracy oraz łatwe zarządzanie uprawnieniami dostępu. System jest również zintegrowany z przeglądarką internetową, która umożliwia wyświetlanie danych i obsługę sterownika z każdego stanowiska roboczego w sieci wewnętrznej lub z dowolnego miejsca na świecie. Rozszerzone zostały też funkcje serwisowania i obsługi technicznej systemu. System może być wykorzystany do pobierania kluczowych danych dotyczących zużycia mediów i obsługi technicznej przez uprawnioną firmę serwisową, ale w razie potrzeby może również służyć do analizy komunikatów o błędach wysyłanych przez system grzewczy. Dzięki temu wiele błędów może być usuniętych nawet zdalnie przez serwis.

System SchwankControl został opracowany specjalnie dla promienników jasnych i rurowych firmy Schwank oraz dla nagrzewnic powietrza Schwank i łączy urządzenia za pośrednictwem systemu BUS. Szczegółowo pokazuje on parametry systemu grzewczego i wykracza daleko poza wyświetlacz On/Off dominujący w tym sektorze branży grzewczej. SchwankControl może być zintegrowany ze wszystkimi powszechnie stosowanymi systemami zarządzania budynkiem. Dzięki wbudowanym dodatkowym wyjściom cyfrowym i przekaźnikowym system sterowania umożliwia łatwe podłączenie zewnętrznych rozszerzeń, takich jak czujniki wilgotności, wyłączniki bramowe, a nawet fotokomórki do suwnic.

Kurtyny powietrzne: Ciepło i chłód pozostają tam, gdzie są potrzebne

Na ISH Schwank zaprezentuje również systemy kurtyn powietrznych SchwankAir. Produkt ten, który jest nowym dodatkiem do programu sprzedaży, zapobiega niepożądanym ruchom powietrza przy otwartych drzwiach, czyli sytuacjom  gdy zimne powietrze dostaje się do ogrzewanych pomieszczeń w zimie lub przeciwnie, gorące powietrze do klimatyzowanych pomieszczeń w lecie. Kurtyny pomyślane są jako dodatek do systemów ogrzewania lub chłodzenia i mają za zadanie przede wszystkim zapobieganie niepotrzebnym stratom energii oraz zwiększenie komfortu pracy personelu. Kurtyny powietrzne SchwankAir dostępne są zarówno w opcji na zimne jak i gorące powietrze.

Wróć

Więcej aktualności

Zastosowane rozwiązania ogrzewania i chłodzenia hal Schwank

Schwank – światowy lider w przemysłowym HVAC świętuje 90-lecie istnienia

Aktualności, Firma

Sukces firmy wynika nie tylko z opatentowanej technologii gazowego ogrzewania promiennikowego hal na podczerwień, ale także ze strategicznego przywództwa trzeciego pokolenia rodziny. Firma koncentruje się obecnie na transformacji energetycznej, czyniąc ogrzewanie w 100% wodorowe i elektryczne dla obiektów wielokubaturowych swoim głównym celem.

Zwei Entwicklungsingenieure von Schwank mit dem Brenner eines Wasserstoff Dunkelstrahlers.

Ogrzewanie przemysłowe neutralne dla klimatu dzięki promiennikom rurowym Schwank zasilanym wodorem

Aktualności

Od lat producenci promienników podczerwieni reklamują nowoczesność i przyszłą opłacalność swojej technologii. Firma Schwank, jako jedna z pierwszych w branży wyznaczyła kamień milowy, opracowując swój pierwszy system w 100% kompatybilny z wodorem.

deltaSchwank to promiennik rurowy firmy Schwank.

Schwank jest światowym liderem na rynku rurowych promienników podczerwieni

Aktualności, Nagrody

Opublikowany niedawno przez "Industry Research" raport z badań rynku potwierdza, że Grupa Schwank jest światowym liderem w dziedzinie rurowych promienników podczerwieni.

Schwank i Euroclima razem na polskim rynku

Aktualności, Firma, Nagrody

Firma Schwank zawarła umowę z firmą Euroclima, wiodącym producentem central wentylacyjnych w Europie. 2 kwietnia 2021 światowy lider w produkcji gazowych przemysłowych systemów ogrzewania na podczerwień został wyłącznym dystrybutorem produktów Euroclima na Polskę.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda „Die Welt Top 100” dla firmy Schwank GmbH.
Nagroda „The Best of German Mittelstand” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Industriepreis 2017” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Großer Preis des Mittelstandes” dla firmy Schwank GmbH.