schwank_lueftungstechnik

Systemy wentylacyjne Schwank

Odpowiedni system wentylacyjny dla każdego budynku

Nowoczesne budynki przemysłowe wymagają dziś czegoś więcej niż tylko ciepła – przy szczelnych i dobrze izolowanych przegrodach budowlanych muszą być one  wentylowane w zależności od potrzeb. Wydajna technologia odzysku ciepła zapewnia duże oszczędności w urządzeniach wentylacyjnych. Ludzie mają coraz wyższe wymagania odnośnie ich miejsca pracy oraz nowoczesnych procesów produkcyjnych. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie nie tylko na ogrzewanie i chłodzenie budynków przemysłowych, ale również na ich wentylację. W związku z tym Schwank oferuje kompleksową technologię wentylacyjną.

Od momentu wynalezienia ogrzewania na podczerwień, Schwank wyposażył niezliczone budynki w wydajne rozwiązania grzewcze. Nasi klienci doceniają wysokiej jakości produkty firmy Schwank i szeroki zakres naszych usług – od początkowej koncepcji po instalację i konserwację. W przypadku technologii wentylacji firmy Schwank, nasi inżynierowie łączą nowoczesne urządzenia wentylacyjne z innowacyjnymi pompami ciepła, w tym również z silnikiem gazowym lub elektrycznym. Na życzenie klienta, technika sterowania zapewnia najwyższą wydajność wentylacji. Transport powietrza, chłodzenie i ogrzewanie – teraz wszystko realizowane jest w jednym urządzeniu.

Produkty i rozwiązania firmy Schwank

Efektywne systemy wentylacji hal

Centrale wentylacyjne

Wysoce wydajna technologia wentylacji

Są sercem każdego systemu wentylacyjnego: centrala wentylacyjna zawiera wentylatory do przesyłu i filtry do oczyszczania powietrza. Powietrze jest podgrzewane, chłodzone i osuszane w zależności od potrzeb. Dzięki efektywnemu odzyskowi ciepła i inteligentnemu sterowaniu, cenna energia podąża właściwą drogą. A z tym bywa różnie, zwłaszcza w halach przemysłowych. Firma Schwank ma na to najlepsze rozwiązanie.

Więcej na temat

Zalety techniki wentylacyjnej

Dlaczego wentylacja jest wymagana w przemyśle, handlu i logistyce?

Technologia wentylacyjna może być konieczna lub przydatna z różnych powodów w działalności przemysłowej i handlowej:

 • wzrost wydajności poprzez
 • większy komfort dla pracowników
 • zapewnienie zdrowego klimatu  i mniejszej ilości przestojów produkcyjnych
 • wsparcie ogrzewania lub chłodzenia (w zależności od pory roku) budynków za pomocą urządzeń wentylacyjnych
 • odzyskiwanie wewnętrznych zysków ciepła, np. zyski ciepła wynikające z pracy maszyn
 • usuwanie zanieczyszczeń ze stref przebywania ludzi poprzez wywiew lub nawiew powietrza za pomocą systemu wentylacyjnego
 • unikanie wprowadzania cząstek stałych z otoczenia w procesach wrażliwych
 • zapewnienie określonej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu dla procesów precyzyjnych lub przechowywania materiałów czułych na zmiany parametrów otoczenia

Na życzenie dostępny jest odpowiedni sposób chłodzenia za pomocą urządzeń wentylacyjnych

Kiedy stosowane jest chłodzenie hal w przemyśle, handlu i logistyce?

Istnieją trzy powody chłodzenia dużych przestrzeni, zwłaszcza hal przemysłowych:

Klimatyzacja w przemyśle

W niektórych przypadkach z powodów technicznych konieczne jest utrzymanie temperatury na określonym poziomie z niewielką tolerancją. Jest to jedyny sposób, aby zapewnić wymaganą precyzję produkcji elementów. Tylko w połączeniu z technologią chłodzenia powietrza nawiewanego do pomieszczeń jest możliwa regulacja temperatury w budynku z wystarczającą dokładnością.

Zwiększenie produktywności

Udowodniono, że wydajność pracy osób przebywających w pomieszczeniach o wyższych temperaturach spada, a częstotliwość nieszczęśliwych wypadków w trakcie pracy wzrasta. A więc to rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który często odpowiada na pytanie: tylko wentylować czy wentylowac i chłodzić?. Im niższe są koszty produkcyjne, tym lepszy wynik operacyny.

Zwiększenie zadowolenia pracowników

Zrozumiałe jest życzenie pracowników aby chłodzić pomieszczenia w zakładach produkcyjnych. Argumentem przeciw są koszty inwestycyjne i operacyjne. Kompromisem pomiędzy zapotrzebowaniem a kosztami jest często wykorzystanie technologii klimatyzacyjnej do chłodzenia.

Do tego zastosowania firma Schwank oferuje różne urządzenia chłodzące. W zależności od warunków lokalnych, wymagań użytkowników i przepisów prawnych można zastosować odpowiedni system:

 • Pompa ciepła z silnikiem gazowym
 • Układ hybrydowy [połączenie silnika gazowego i napędu elektrycznego w jednym urządzeniu].
 • Elektryczna pompa ciepła
 • Chiller

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Die Welt Top 100
Signet-Top-100-
Best of German Mittelstand
Industriepreis 2017
Großer Preis des Mittelstands

Używamy plików cookie, aby zaoferować najlepszą możliwą obsługę. Dane są wykorzystywane do optymalizacji naszej strony internetowej, a także do celów marketingu internetowego i oceny statystycznej. Kliknij „OK”, aby wyrazić zgodę na stosowanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności .