Systemy wentylacyjne Schwank
Odpowiedni system wentylacyjny dla każdego budynku
Nowoczesne hale przemysłowe wymagają dziś czegoś więcej niż tylko ciepła – przy szczelnych i dobrze izolowanych powłokach budynków muszą być one wietrzone i wentylowane w zależności od potrzeb. W celu oszczędzania energii w urządzeniach wentylacyjnych stosuje się efektywną technologię odzysku ciepła. Oczekiwania ludzi wobec ich miejsca pracy są coraz większe, podobnie jak wymagania wobec nowoczesnych procesów produkcyjnych. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie nie tylko na ogrzewanie i chłodzenie budynków przemysłowych, ale również na ich wentylację. Z tego też powodu Schwank oferuje kompleksową technologię wentylacyjną.
Od momentu wynalezienia ogrzewania na podczerwień, Schwank wyposażył niezliczone budynki w wydajne rozwiązania grzewcze. Nasi klienci doceniają wysokiej jakości produkty firmy Schwank i szeroki zakres naszych usług – od początkowej koncepcji po instalację i konserwację. W przypadku technologii wentylacji firmy Schwank, nasi inżynierowie łączą nowoczesne urządzenia wentylacyjne z innowacyjnymi pompami ciepła z silnikiem gazowym lub elektrycznym. Na życzenie klienta, technika sterowania zapewnia najwyższą wydajność wentylacji. Transport powietrza, chłodzenie i ogrzewanie – teraz wszystko realizowane jest w jednym urządzeniu.
Produkty i rozwiązania firmy Schwank
Efektywne systemy wentylacji hal
Centrale wentylacyjne
Wysoce wydajna technologia wentylacji
Są sercem każdego systemu wentylacyjnego: centrala wentylacyjna zawiera wentylatory do przesyłu i filtry do oczyszczania powietrza. Powietrze jest podgrzewane, chłodzone i osuszane w zależności od potrzeb. Dzięki efektywnemu odzyskowi ciepła i inteligentnemu sterowaniu, cenna energia podąża właściwą drogą. A z tym bywa różnie, zwłaszcza w halach przemysłowych. Firma Schwank ma na to najlepsze rozwiązanie.

Zalety techniki wentylacyjnej
Dlaczego wentylacja jest wymagana w przemyśle, handlu i logistyce?
Technologia wentylacyjna może być konieczna lub przydatna z różnych powodów w działalności przemysłowej i handlowej:
- wzrost wydajności poprzez
- większy komfort dla pracowników
- zapewnienie zdrowego klimatu i mniejszej ilości przestojów produkcyjnych
- wsparcie ogrzewania lub chłodzenia (w zależności od pory roku) budynków za pomocą urządzeń wentylacyjnych
- odzyskiwanie wewnętrznych zysków ciepła, np. zyski ciepła wynikające z pracy maszyn
- usuwanie zanieczyszczeń ze stref przebywania ludzi poprzez wywiew lub nawiew powietrza za pomocą systemu wentylacyjnego
- unikanie wprowadzania cząstek stałych z otoczenia w procesach wrażliwych
- zapewnienie określonej temperatury i wilgotności w pomieszczeniu dla procesów precyzyjnych lub przechowywania materiałów czułych na zmiany parametrów otoczenia
Na życzenie dostępny jest odpowiedni sposób chłodzenia za pomocą urządzeń wentylacyjnych
Kiedy stosowane jest chłodzenie hal w przemyśle, handlu i logistyce?
Istnieją trzy powody chłodzenia dużych przestrzeni, zwłaszcza hal przemysłowych:
Klimatyzacja w przemyśle
W niektórych przypadkach z powodów technicznych konieczne jest utrzymanie temperatury na określonym poziomie z niewielką tolerancją. Jest to jedyny sposób, aby zapewnić wymaganą precyzję produkcji elementów. Tylko w połączeniu z technologią chłodzenia powietrza nawiewanego do pomieszczeń jest możliwa regulacja temperatury w budynku z wystarczającą dokładnością.
Zwiększenie produktywności
Udowodniono, że wydajność pracy osób przebywających w pomieszczeniach o wyższych temperaturach spada, a częstotliwość nieszczęśliwych wypadków w trakcie pracy wzrasta. A więc to rachunek ekonomiczny jest czynnikiem, który często odpowiada na pytanie: tylko wentylować czy wentylowac i chłodzić?. Im niższe są koszty produkcyjne, tym lepszy wynik operacyny.
Zwiększenie zadowolenia pracowników
Zrozumiałe jest życzenie pracowników aby chłodzić pomieszczenia w zakładach produkcyjnych. Argumentem przeciw są koszty inwestycyjne i operacyjne. Kompromisem pomiędzy zapotrzebowaniem a kosztami jest często wykorzystanie technologii klimatyzacyjnej do chłodzenia.
Do tego zastosowania firma Schwank oferuje różne urządzenia chłodzące. W zależności od warunków lokalnych, wymagań użytkowników i przepisów prawnych można zastosować odpowiedni system:
- Pompa ciepła z silnikiem gazowym
- Układ hybrydowy [połączenie silnika gazowego i napędu elektrycznego w jednym urządzeniu].
- Elektryczna pompa ciepła
- Chiller