schwank_heizloesungen_brennwerttechnik

Technologia kondensacyjna

Unikalny system odzysku ciepła ze spalin

Termin „system hybrydowy” odnosi się do połączenia dwóch technologii. W naszym przypadku efektywny gazowy system grzewczy na podczerwień spotyka się z wydajnym wymiennikiem ciepła. Aby zmniejszyć koszty operacyjne budynku i przyczynić się do ochrony środowiska, połączenie efektywnych promienników i niezawodnego odzysku ciepła jest więcej niż logiczne, ponieważ umożliwia przekształcenie utraconej energii spalin w ciepło użytkowe.

Hybrydowe rozwiązanie firmy Schwank to symbioza: ekologicznie wydajnych energooszczędnych gazowych promienników podczerwieni i innowacyjnych systemów odzyskiwania energii [wymiennik ciepła spaliny powietrze]. Wszystkie systemy odzysku ciepła są indywidualnie dostosowywane do wymagań na miejscu i projektowane zgodnie z wytwarzanym ciepłem resztkowym. Dzięki ponad 2,5 milionom urządzeń grzewczych zainstalowanych w przemyśle, handlu i logistyce, w firmie Schwank znamy wyzwania, jakie niesie ze sobą kompleksowy system ogrzewania hal. Zawsze mamy na uwadze jeden cel: zwiększenie wydajności i ochronę środowiska. Cel ten realizuje nasza technologia kondensacyjna Schwank.

Portfolio produktów

Nasza technologia kondensacyjna Schwank

tetraSchwank

tetraSchwank

Rozwiązania grzewcze

tetraSchwank to nowoczesne rozwiązanie, które łączy odzysk ciepła ze spalin, technologię kondensacyjną, efektywne promienniki rurowe Schwank oraz inteligentną regulację, aby…

hybridSchwankHydro

hybridSchwank hydro

Rozwiązania grzewcze

System hybridSchwank hydro wykorzystywany jest do odzysku energii cieplnej spalin pochodzącej z systemów grzewczych na podczerwień za pomocą wymiennika ciepła…

hybridSchwank aero

hybridSchwank aero

Rozwiązania grzewcze

System hybridSchwank aero wykorzystywany jest do odzyskiwania odpadowej energii cieplnej. Można w ten sposób efektownie wykorzystać ciepło wytwarzane, na przykład…

Zalety technologii kondensacyjnej

Wartość dodana technologii gazowego kotła kondensacyjnego

Zalety technologii kondensacyjnej firmy Schwank

  • Wykorzystanie energii zawartej w spalinach [wartość opałowa].
  • Zwiększenie wydajności ogrzewania hali do 110%
  • Do 50% niższe koszty energii
  • Redukcja kosztów eksploatacji podłączonych systemów grzewczych lub ciepłej wody użytkowej
  • Doprowadzenie podgrzanego świeżego powietrza
  • Zintegrowane sterowanie z opcją integracji z systemem sterowania budynkiem
  • Zgodność z EnEV i EEWärmeG
  • Produkty wysokiej jakości „Made in Germany”

Właściwości technologii kondensacyjnej

Krótko wyjaśnione – systemy odzyskiwania ciepła

Zasada działania systemu hybrydSchwank

Rozwiązania hybrydowe Schwank są czymś więcej niż tylko produktem. Są one symbiozą kilku wysoce efektywnych rozwiązań Schwank. Wysokowydajne systemy grzewcze są połączone z innowacyjnymi systemami odzysku ciepła.

Zaleta: każda technologia systemu jest rozwiązaniem niezależnym. Połączenie obu tworzy synergię, która umożliwia osiągnięcie ogólnej efektywności energetycznej na poziomie do 110%.

W skrócie

Aktualności

Schwank w najlepszej formie!

Aktualności, Firma, Nagrody

Dzięki wiodącym technologiom grzewczym oraz doskonałej jakości produktów i usług, niemiecki magazyn gospodarczy WirtschaftsWoche określił niedawno grupę Schwank jako "światowego lidera rynku".

SchwankAir Torluftschleier

Kurtyny powietrzne SchwankAir

Aktualności

Grupa Schwank, ekspert w dziedzinie klimatyzacji budynków, poszerzyła swoją ofertę produktów o wydajne systemy kurtyn powietrznych.

ISH Frankfurt

Targi ISH 2017 już wkrótce

Aktualności, Firma

Jak Państwo wiecie, duże wydarzenia odbijają się dużym echem. Firma Schwank będzie reprezentowana na targach ISH we Frankfurcie od 14 do 18 marca 2017 roku. Z przyjemnością powitamy Państwa na naszym stoisku i zaprezentujemy nasze ekscytujące innowacje pod hasłem Rewolucja.

Professor Schlosser

5 pytań do naszego Dyrektora Zarządzającego, prof. Schlößera

Aktualności, Firma

Po 8 miesiącach jego pracy na stanowisku dyrektora zarządzającego w Schwank zapytaliśmy prof. dr inż. Friedhelma Schlößera o jego refleksje dotyczące firmy, branży, aktualnych wydarzeń i ich przyczyn.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Die Welt Top 100
Signet-Top-100-
Best of German Mittelstand
Industriepreis 2017
Großer Preis des Mittelstands

Używamy plików cookie, aby zaoferować najlepszą możliwą obsługę. Dane są wykorzystywane do optymalizacji naszej strony internetowej, a także do celów marketingu internetowego i oceny statystycznej. Kliknij „OK”, aby wyrazić zgodę na stosowanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności .