Sukces w konkursie TOP 100: Firma Schwank należy do liderów innowacji 2018 r.

Nagroda „Top 100 Innovator 2018” dla Schwank GmbH.

Konkurs TOP 100 po raz 25. wybiera najbardziej innowacyjne firmy spośród niemieckich średnich przedsiębiorstw. Schwank GmbH jest w tym roku jedną z tych innowacyjnych firm.

Überlingen (Niemcy) – w konkursie TOP 100 po raz 25 wybierane są najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa średniej wielkości w Niemczech. W tym roku jedną z tych innowacyjnych firm jest Schwank GmbH. Jest to wynik analiz przeprowadzonych przez kierownika naukowego TOP 100, prof. dr Nikolausa Franke. Firma Schwank została uhonorowana przez Rangę Yogeshwara, mentora TOP 100, podczas ceremonii wręczenia nagród w Ludwigsburgu 29 czerwca 2018 r. w ramach 5 niemieckiego szczytu MŚP. W niezależnym procesie selekcji wyróżniliśmy się dzięki naszym nowoczesnym produktom oraz sukcesom odniesionym w dziedzinie innowacyjności.

W 1938 r. Günther Schwank wynalazł pierwszy na świecie gazowy promiennik podczerwieni i opatentował go. Podczas gdy konwencjonalne systemy ogrzewają otaczające powietrze do odpowiedniej temperatury, systemy ogrzewania na podczerwień, które wykorzystują mieszankę gazowo-powietrzną, działają inaczej: ogrzewają bezpośrednio przedmioty, jak promienie słoneczne padające na skórę. Wynalazek ten stał się fundamentem sukcesu firmy Schwank, osiągniętym w ciągu 80 lat jej istnienia. Świadczą o tym 22 patenty, które zostały zastrzeżone tylko w ciągu ostatnich 3 lat. W segmencie gazowych promienników podczerwieni jest firma Schwank liderem światowym.

„Innowacje nie spadają jednak z nieba, wymagają dyscypliny, czasu i gotowości do inwestowania”, powiedział Oliver Schwank, który prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo Schwank jako przedstawiciel trzeciego pokolenia rodziny Schwank. Dyscyplina ta obejmuje, na przykład, regularne spotkania poświęcone innowacjom, nawet jeśli codzienny biznes kwitnie. Takie spotkania szefów wszystkich działów oraz zarządu dotyczą przede wszystkim tego, jak można utrzymać postęp technologiczny. Mają one wyraźną strukturę, składającą się z 5 etapów: od generowania pomysłów, poprzez studium wykonalności, budowę prototypu i test klienta, aż do wprowadzenia na rynek. W każdym etapie, liczne punkty zobowiązują zespół projektowy do rejestrowania wszystkich istotnych tematów i pełnego ich opracowania.

Wróć

Więcej aktualności

Zastosowane rozwiązania ogrzewania i chłodzenia hal Schwank

Schwank Ameryka Północna świętuje 50-lecie istnienia

Aktualności, Firma

Jako część globalnej firmy rodzinnej, Schwank North America dostarcza energooszczędne systemy ogrzewania i wentylacji na podczerwień dla budynków komercyjnych i przemysłowych. Firma oferuje szeroką gamę systemów HVAC, a także oferuje projektowanie i konsultacje, aby zapewnić klientom wysoki poziom komfortu, oszczędności energii i jakości.

Schwank zdobywa prestiżową nagrodę za innowacyjność

Aktualności, Firma

Magazyn Stern wyróżnił liderów innowacji wśród firm średniej wielkości, a wśród nich nie mogło zabraknąć firmy Schwank. Wszystkie niemieckie firmy średniej wielkości, które zgłosiły co najmniej pięć patentów, zostały uwzględnione w ocenie. Na liście 500 firm z 30 sektorów - od technologii napędów po produkcję sprzętu elektronicznego- Schwank znajduje się w kategorii ogrzewania, wentylacji i chłodzenia.

Schwank przedstawia eSchwank – najmocniejszy przemysłowy elektryczny promiennik ciepła w swojej klasie

Aktualności, Firma

Specjalizująca się w ogrzewaniu przemysłowym firma Schwank, dodała do swojego portfolio kolejny, zeroemisyjny produkt, wprowadzając na rynek innowacyjny, wydajny, elektryczny promiennik podczerwieni. Nowe urządzenie zostało specjalnie opracowane, aby spełnić wysokie wymagania budynków przemysłowych i komercyjnych w odniesieniu do celów unijnej ustawy Net-Zero Industry Act odnośnie emisji CO₂.

Schwank – światowy lider w przemysłowym HVAC świętuje 90-lecie istnienia

Aktualności, Firma

Sukces firmy wynika nie tylko z opatentowanej technologii gazowego ogrzewania promiennikowego hal na podczerwień, ale także ze strategicznego przywództwa trzeciego pokolenia rodziny. Firma koncentruje się obecnie na transformacji energetycznej, czyniąc ogrzewanie w 100% wodorowe i elektryczne dla obiektów wielokubaturowych swoim głównym celem.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda „Die Welt Top 100” dla firmy Schwank GmbH.
Nagroda „The Best of German Mittelstand” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Industriepreis 2017” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Großer Preis des Mittelstandes” dla firmy Schwank GmbH.