Sukces w konkursie TOP 100: Firma Schwank należy do liderów innowacji 2018 r.

Nagroda „Top 100 Innovator 2018” dla Schwank GmbH.

Konkurs TOP 100 po raz 25. wybiera najbardziej innowacyjne firmy spośród niemieckich średnich przedsiębiorstw. Schwank GmbH jest w tym roku jedną z tych innowacyjnych firm.

Überlingen (Niemcy) – w konkursie TOP 100 po raz 25 wybierane są najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa średniej wielkości w Niemczech. W tym roku jedną z tych innowacyjnych firm jest Schwank GmbH. Jest to wynik analiz przeprowadzonych przez kierownika naukowego TOP 100, prof. dr Nikolausa Franke. Firma Schwank została uhonorowana przez Rangę Yogeshwara, mentora TOP 100, podczas ceremonii wręczenia nagród w Ludwigsburgu 29 czerwca 2018 r. w ramach 5 niemieckiego szczytu MŚP. W niezależnym procesie selekcji wyróżniliśmy się dzięki naszym nowoczesnym produktom oraz sukcesom odniesionym w dziedzinie innowacyjności.

W 1938 r. Günther Schwank wynalazł pierwszy na świecie gazowy promiennik podczerwieni i opatentował go. Podczas gdy konwencjonalne systemy ogrzewają otaczające powietrze do odpowiedniej temperatury, systemy ogrzewania na podczerwień, które wykorzystują mieszankę gazowo-powietrzną, działają inaczej: ogrzewają bezpośrednio przedmioty, jak promienie słoneczne padające na skórę. Wynalazek ten stał się fundamentem sukcesu firmy Schwank, osiągniętym w ciągu 80 lat jej istnienia. Świadczą o tym 22 patenty, które zostały zastrzeżone tylko w ciągu ostatnich 3 lat. W segmencie gazowych promienników podczerwieni jest firma Schwank liderem światowym.

„Innowacje nie spadają jednak z nieba, wymagają dyscypliny, czasu i gotowości do inwestowania”, powiedział Oliver Schwank, który prowadzi rodzinne przedsiębiorstwo Schwank jako przedstawiciel trzeciego pokolenia rodziny Schwank. Dyscyplina ta obejmuje, na przykład, regularne spotkania poświęcone innowacjom, nawet jeśli codzienny biznes kwitnie. Takie spotkania szefów wszystkich działów oraz zarządu dotyczą przede wszystkim tego, jak można utrzymać postęp technologiczny. Mają one wyraźną strukturę, składającą się z 5 etapów: od generowania pomysłów, poprzez studium wykonalności, budowę prototypu i test klienta, aż do wprowadzenia na rynek. W każdym etapie, liczne punkty zobowiązują zespół projektowy do rejestrowania wszystkich istotnych tematów i pełnego ich opracowania.

Wróć

Więcej aktualności

Zastosowane rozwiązania ogrzewania i chłodzenia hal Schwank

deltaSchwank to promiennik rurowy firmy Schwank.

Schwank jest światowym liderem na rynku rurowych promienników podczerwieni

Aktualności, Nagrody

Opublikowany niedawno przez "Industry Research" raport z badań rynku potwierdza, że Grupa Schwank jest światowym liderem w dziedzinie rurowych promienników podczerwieni.

Schwank i Euroclima razem na polskim rynku

Aktualności, Firma, Nagrody

Firma Schwank zawarła umowę z firmą Euroclima, wiodącym producentem central wentylacyjnych w Europie. 2 kwietnia 2021 światowy lider w produkcji gazowych przemysłowych systemów ogrzewania na podczerwień został wyłącznym dystrybutorem produktów Euroclima na Polskę.

Oliver Schwank hält mehrere Exemplare des Lexikons der deutschen Familienunternehmen.

Schwank in the Encyclopaedia of German Family Businesses

Aktualności, Firma, Nagrody

Schwank in the Encyclopaedia of German Family Businesses

Das Keyvisual von MonsterFans.

HVLS-Fans dla przemysłu: Wentylatory MonsterFan nadchodzą!

Aktualności

W lipcu 2020 Schwank wprowadził na rynek swój nowy produkt. Są to wentylatory HVLS dedykowane dla obiektów przemysłowych. Schwank nazywa je duże wentylatory MonsterFans.

Nasze nagrody

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda „Die Welt Top 100” dla firmy Schwank GmbH.
Nagroda „Top 100 Innovator 2018” dla Schwank GmbH.
Nagroda „The Best of German Mittelstand” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Industriepreis 2017” dla Schwank GmbH.
Nagroda „Großer Preis des Mittelstandes” dla firmy Schwank GmbH.